tripadvisor logo
facebook logo
Kergulena zielony skwer

Smażalnia Ryb Kergulena w Niechorzu ...

ozdobne podkreślenie

Tradycyjne receptury od 1976 roku.

Kergulena to zapewne najstarsza smażalnia ryb w Niechorzu, ciesząca się długą tradycją i bogatym doświadczeniem. Nasz lokal jest dogodnie usytuowany około 100 metrów od morza, co pozwala nam oferować naszym klientom świeże produkty pochodzenia morskiego w szczególności ryby sezonowe, takie jak Flądrę i Turbota które dostarczane są przez lokalnych rybaków oraz dostawców z okolic m.in. Niechorza, Rewala, Mrzeżyna, Kołobrzegu. Niektóre ryby przybywają do nas z odległych zakątków globu np. mórz podbiegunowych i Atlantyku.

W naszym menu kładziemy nacisk na jakość i świeżość naszych dań, co jest kluczowe dla satysfakcji naszych klientów. Staramy się edukować naszych klientów, często uświadamiając pochodzenie lub okres występowania danego gatunku ryby.

Nasze dania rybne są przygotowywane z dbałością o smak i jakość. Do smażenia ryb nie używamy grubych ciast, a ryby są tradycyjnie oprószone odpowiednią mieszanką przetartych zbóż, co nadaje im soczystości i zachowuje ich naturalny smak. W ofercie mamy również ryby smażone tradycyjnie, smażone na maśle, pieczone, ryby z sosami, marynowane w zalewach octowych, przekąski, zakąski i dania rybne. Co roku do naszego menu staramy się dodawać nowe potrawy i ulepszone receptury. Do marynowania i peklowania wykorzystujemy wyłącznie naturalne składniki i świeże zioła.

Do Kerguleny przyjeżdżają goście z całej Gminy Rewal, w tym z miejscowości Rewal, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo oraz Trzęsacz. Cieszymy się, że możemy serwować nasze pyszne dania rybne tym, którzy odwiedzają naszą okolicę.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego lokalu i delektowania się wyjątkowymi smakami morza w przyjaznej atmosferze.

Smażalnia Ryb Kergulena znajduje się na ulicy Mazowieckiej 5a w samym centrum gastronomicznym Niechorza.

Jej usytuowanie nie jest przypadkiem,  gdyż to właśnie tu wszystko się zaczęło. Centrum Niechorza to miejsce, gdzie może odpocząć całą rodziną. Zielony skwer sprawia, że dzieci mogą beztrosko spędzać czas z dala od zatłoczonych ulic Niechorza. Skwer umożliwia również spokojne konsumowanie potraw. Lokalizacja naszej restauracji sprzyja zaparkowaniu rowerów lub innych pojazdów zarówno przy placu, jak i przy parkingu przy ulicy Kolejowej i Parkowej.

Od roku 2023 nasz ogródek gastronomiczny może pomieścić około 150 osób. Smażalnia Kergulena działa w tradycyjnej, samoobsługowej formie. Miejsca wystarczy dla każdego!

KOCHAMY TO CO ROBIMY

ozdobne podkreślenie

Od lat stawiamy na specjalizację. Staramy się być bezkonkurencyjni w dążeniu do perfekcji. Bezpośrednio po sezonie letnim, nasi pracownicy przechodzą intensywne kursy doszkalające umiejętności kulinarne u znanych i szanowanych mistrzów kuchni polskiej i międzynarodowej.

Inspiracją napawa nas osoba Alaina Ducasse, który stanowi niedościgniony wzór w świecie kuchennego kunsztu. „By kroczyć naprzód, trzeba bezustannie walczyć z przeciwnościami losu i własnymi słabościami”.

WSZYSTKO CO NAJLEPSZE Z OWOCÓW MORZA

ozdobne podkreślenie

Od ponad 45 lat staramy się w pełni zadowolić wymagania kulinarne każdego turysty za pomocą rybnych przysmaków opartych na tradycyjnych recepturach, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
Bogaty asortyment ryb, a także finezja w przygotowaniu potraw rybnych niewątpliwie wyróżnia nas na tle konkurencji. Można u nas rozsmakować się w przeróżnych zupach rybnych, w tym naszej specjalności – wyśmienitej węgierskiej zupie rybnej “Halaszle”. Ponadto, zachwycamy rybami przygotowywanych na wiele sposobów:

  • smażone tradycyjnie
  • smażone na maśle
  • ryby z rusztu
  • pieczone w piecu
  • pieczone z sosami
  • zakąski marynowane w zalewie octowej
  • przekąski ze śledzia i łososia
  • tradycyjnie dania rybne
  • owoce morza

 

Szczególnym uznaniem cieszą się przygotowywane z wielkim kunsztem zakąski ze śledzia i dorsza w zalewie octowej, oraz przekąski ze śledzia macerowanego podawanego w różnych smakach. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze potrawy były zawsze świeże. Każde danie przygotowywane jest przez nas bezpośrednio po złożeniu zamówienia.

W ofercie znajdują dania rybne kuchni polskiej i międzynarodowej, owoce morza, zupy rybne i tradycyjne, przekąski z ryb i ciepłe mini przekąski . Wieloletnia tradycja oraz uznanie klientów utrwaliły nas w przekonaniu, że każdy smakosz ryb znajdzie u nas “coś” dla siebie.

Skontaktuj się z nami!